Украинская Православная Церковь. Храм Рождества Богородицы
Головна Анонси Фотогалерея Корисна iнформацiя
 • Реєстрація
 • Вхід
 • ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НЕДІЛЬНОЇ ШКОЛИ

  ВСТУП

   Недільна школа для дітей, організована при храмі Різдва Божої Матері с. Петропавлівська Борщагівка, яка проживає в надрах церковного організму.

   Метою Недільної школи є виховання гідних чад Православної Церкви, здатних нести в цей світ істину Православ'я, стати прикладом високої моральності і готових стати на захист Церкви.

   Свою працю в школі учні повинні розглядати насамперед як церковний послух, духовне діяння, виконання якого приносить не тільки міцні знання, але, найголовніше, духовно творить людину, удосконалює її, з'єднує зі Спасителем Ісусом Христом. Це означає, що ніхто не може вважати перебування в Недільній школі тільки своєю особистою справою. Це означає, що кожен, хто живе й робить врозріз із законами духовного життя, завдає шкоди не тільки собі, але і руйнує загальну справу духовного становлення, церковного служіння. Згадаймо слова Святого Письма: «Проклятий всякий, що чинить діло Боже з нехтуванням».

  1.  Ставлення до релігійних обов'язків

  Учні Недільної школи як православні християни повинні намагатися жити повноцінним духовним життям, виконуючи свої релігійні обов'язки перед Богом та Церквою.

  Учень Недільної школи повинен:

  1. У недільні та святкові дні відвідувати богослужіння, якщо його заняття в загальноосвітній і церковно-приходській школі не збігаються з богослужінням.

  2. У храмі поводитися з належним до святині благоговінням і страхом Божим, не заважаючи зосередженому молитовному настрою своїх товаришів та інших прихожан церкви.

  3. Не менше одного разу на місяць бувати у сповіді і Святого Причастя.

  4. Керівництво школи та викладачі спеціально не стежать за тим, чи всі учні відвідують храм. Це залишається на совісті кожного учня. Але в ті дні, коли святковий церковний день збігається з навчальним днем в Недільній школі, всі учні та викладачі (а також, по можливості, батьки) разом збираються на молитву до храму, сповідаються і причащаються. Тільки з поважної причини або з благословення духівника школи можна не бути присутнім на службі.

  2.  Ставлення до навчання

   Кожен учень Недільної школи повинен пам'ятати, що навчання є його головним церковним послухом і тією справою, до якої він повинен докладати найбільше праці та старанності.

   Тому:

  1. Учень повинен приходити на заняття в Недільній школі без запізнення.

  2. Кожен урок починається і закінчується молитвою, яку читає черговий, або вона співається всім класом. Під час молитви в класі повинні бути тиша і благоговіння.

  3. Пропуски уроків без поважної причини неприпустимі. Відсутність учня на уроках можливо з причини хвороби, повідомити про яку необхідно викладачеві Недільної школи.

  4. Учні, що не були на якомусь уроці через хворобу або з якої-небудь іншої поважної причини, зобов'язані подбати про те, щоб вивчити все пройдене в їх відсутність.

  5. Учні повинні приходити на заняття з усіма необхідними навчальними та письмовим приладдям і готуватися до уроку до його початку.

  6. У класі кожен учень займає заздалегідь призначене йому місце і самовільно не повинен міняти його.

  7. Під час уроків учні не виходять самовільно з класу, сидять в належних позах, не хитаються і не розвалюються на партах, не розмовляють між собою, не займаються будь-чим стороннім, не підказують один одному, не відповідають без дозволу викладача, не перебивають його, не допускають інших порушень шкільної дисципліни.

  Такі явища, як списування, користування шпаргалками, підказки абсолютно недопустимі навіть у свідомості православного учня, тому що вони на ділі є незаконним придбанням чужого, тобто злодійством.

  8. Під час перерви і після уроків недозволені розваги, що заважають відпочинку педагогів та учнів, а також тих, що моляться в храмі (не можна голосно кричати, бігати, грати в ігри, не припустимі в храмі). Виходити на вулицю учні можуть тільки з дозволу педагога або батьків.

  3.  Ставлення до викладачів

  До викладачів у православних дітей має виробитися особливе ставлення, засноване на повазі, довірі та послуху, з'єднаних з любов'ю. Неповага до старших, до наставників несумісне з свідомістю православної людини.

  Тому:

  1. Учні з послухом і любов'ю підпорядковуються своїм вчителям, яким ввірена найближча турбота про їх освіту, виховання та духовне зростання.

  2. При зустрічі зі священнослужителями учні беруть благословення. При зустрічі з учителями в храмі учні вітають їх ввічливим поклоном, хоча б вони і не були викладачами їх класу.

  3. Учні зобов'язані бути цілком правдивими у відношенні до своїх вчителів, уникаючи всякого лицемірства, притворства, брехні й обману.

  4. Учень, усвідомивши здійснений ним непорядний вчинок, повинен покаятися в ньому перед вчителями і тими, перед ким він винен.

  4.  Відносини учнів між собою

   По відношенню один до одного учні повинні пам'ятати слова Христа про любов до ближнього і всіх заповідей, що випливають з цих слів.

   Тому:

  1. Школярі повинні звертатися один до одного по християнському імені. Всякі клички, образливі прізвиська повинні бути повністю виключені.

  2. Не повинно бути лайки та бійок між учнями. Ще суворіше оцінюється зловживання силою проти слабших і особливо проти новачків.

  3. Необхідно утримуватися самому й утримувати своїх товаришів як у стінах Недільної школи, так і поза її від всякого роду дурних вчинків, несумісних з честю православної людини.

  4. Школярі повинні допомагати один одному в навчанні, але не роблячи самі за інших завдань і не даючи списувати свої роботи. Особливо слід допомагати хворим товаришам.

  5. Неприпустимо вживання учнями будь-яких непристойних і брутальних слів і виразів. Забороняються всякого роду непристойні розмови або дії, противні моральній чистоті і які схиляють до спокусу товаришів, так само як і всяке підбурювання товаришів до поганих вчинків, а тим більше до якихось заворушень разом.

  6. Учні не повинні приносити з собою книг і журналів, ігор (у тому числі й електронних), провідних до збентеження і спокусі товаришів.

  7. У разі псування, хоча б і ненавмисної, що належать товаришам книг, зошитів, інших навчальних приладдя або одягу, так само як майна Недільної школи, учень зобов'язаний відшкодувати заподіяну їм шкоду.

  8. Використання мобільних телефонів допускається поза стінами школи або для екстреного зв'язку з батьками з дозволу вчителя і керівництва школи.

  5.  Спосіб життя учнів поза стін Недільної школи

   Поза стінами храму учень не повинен забувати про те, що він є православний християнин, і є учнем Недільної школи і що з його поведінки стосовно інших судять про всю Церкву.

   Тому:

  1. Не рекомендовано відвідування яких-небудь розважальних закладів у дні посту.

  2. Суворо забороняється куріння і вживання алкоголю.

  3. На вулицях і в усіх громадських місцях учні зобов'язані тримати себе скромно, дотримуючись порядку, благопристойність, ввічливість, не завдаючи нікому ніякого занепокоєння.


  ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В НЕДІЛЬНІЙ ШКОЛІ

  1. Загальні положення

  1.1. Правила поведінки учнів (далі «Правила») в Недільній школі, при храмі Різдва Божої Матері с. Петропавлівської Борщагівки Української Православної Церкви, встановлюють правила поведінки учнів в Недільній школі, в храмі та на території храму Різдва Божої Матері.

  1.2. Цілями цих Правил є створення сприятливої обстановки для навчання, безпечних умов перебування в Недільній школі та на території храму, виховання поваги до людей, розвиток навичок християнської поведінки в суспільстві

  2. Загальні правила поведінки

  2.1. Учень повинен прийти в Недільну школу за 10-15 хвилин до початку занять, чистим і охайним, зняти верхній одяг, зайняти своє навчальне місце і підготуватися до заняття.

  2.2. Зовнішній вигляд учня повинен відповідати християнським нормам:

  - Дівчатка: плаття + хустка або спідниця + блузка + хустка. Носіння штанів заборонено!

  - Хлопчики: брюки + сорочка. Носіння шорт і відкритих майок заборонено!

  2.3. Не можна без дозволу педагогів йти зі Недільної школи і з її території в урочний час і під час перерви.

  3. Учні Недільної школи зобов'язані

  3.1. Дотримуватися правил християнської поведінки, морально-етичних основ суспільства, поважати честь та гідність інших учасників навчального процесу.

  3.2. Виконувати вимоги цих Правил, Положення про Недільну школу, виконувати вказівки викладачів, настоятеля, духівника та інших співробітників Недільної школи.

  3.3. Благоговійно відноситися до ікон і святинь, храму та його церковного начиння.

  3.4. З повагою ставитися до священнослужителів, викладачів, старшим за віком і один до одного, бути слухняними та відповідальними.

  3.5. Вітати Настоятеля храму, викладачів і старших за віком першими.

  3.6. Вітати Настоятеля храму, викладачів вставанням, якщо вони заходять до класу під час занять.

  3.7. Відвідувати заняття за розкладом, не спізнюватися, не пропускати без поважних причин. У разі пропуску занять учень повинен пред'явити викладачеві довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.

  3.8. Після пропуску занять обов'язково дізнаватися домашнє завдання у однокласників і виконувати їх.

  3.9. Виконувати домашні завдання, в обов'язковому порядку мати та приносити на урок зошити, підручники, письмове приладдя та інші речі, необхідні для занять.

  3.10. У разі невиконання домашнього завдання з якої-небудь причини, учень повинен до початку заняття повідомити про це викладачеві.

  3.11. По закінченні навчального року проходити атестацію, встановлену в Недільній школі.

  3.12. Дотримуватися дисципліни, порядку і чистоти під час занять, і на перервах в приміщенні Недільної школи, та на прилеглій до храму території.

  3.13. Під час занять не шуміти і не відволікатися самому і не відволікати інших від занять сторонніми розмовами, іграми та іншим справами які не відноситься до заняття.

  3.14. Не користуватися мобільним телефоном під час занять.

  3.15. Під час перерви вести себе спокійно.

  Учням забороняється:

  - Бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

  - Штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.

  3.16. Дбайливо ставитися до майна храму та Недільної школи і піклуватися про його збереження.

  4. Підсумкове положення

  4.1. За систематичні пропуски занять без поважних причин, за вчинення протиправних дій в Недільній школі або на території храму, і за повторне протягом навчального року грубе порушення діючих Правил, учень відраховується з Недільної школи.

  4.2. Дані  ПРАВИЛА поширюються на території Недільної школи та на території храму, а також при проведенні заходів, що проводяться Недільною школою за її межами.


  « Назад

  ^ У початок

  На головну